Leczenie ozonem - podawanie ozonu

Drogi podawania ozonu

-domięśniowe,IMG 20160623 092659

-podskórne,

-dotętnicze,

-dożylne,

-suche kąpiele,

-metoda nasiękowa (przymoczki).

Metody podawania ozonu

-ozonowanie krwi /zabiegi autohemotransfuzji pozaustrojowej/,

-zabiegi autohemoterapii ozonowej /tzw. autoszczepionki ozonowe/,

-ozonowanie płynów do kroplówek i drenaży,

-podawanie gazowej mieszaniny tlenowo-ozonowej do jam ciała, stawów, kaletek maziowych, przetok, ran,

-ozonowanie płynów do natryskiwania i opatrunków ozonowych,

-kąpiele w suchej, gazowej mieszaninie tlenowo-ozonowej /tzw. buty lub rękawy ozonowe/,

-ozonowanie oliwy z oliwek tłoczonej na zimno.

Na czym to polega?

Zabieg autohemotransfuzji pozaustrojowej polega na pobraniu ok. 120-150 ml krwi z żyły, do specjalnego zestawu jałowego ze środkiem zapobiegającym krzepnięciu krwi, na ozonowaniu jej i natychmiastowym oddaniu do tej samej żyły. Zabieg wykonuje się w układzie zamkniętym, z jednego wkłucia i trwa kilka minut. Warunek: "dobre" żyły.

Zabieg autohemoterapii ozonowej polega na pobraniu 10-20 ml krwi do strzykawki z ozonem o odpowiednim stężeniu, wymieszaniu jej i podaniu domięśniowym. Zaleca się 10 autoszczepionek 1-2 razy w tygodniu. Zabieg ten pobudza system odpornościowy organizmu.

Zabieg ozonowania kroplówek polega na odpowiednim na ozonowaniu np. soli fizjologicznej i podaniu jej w postaci kroplówki. Taka kroplówka ma podobne działanie do autohemotransfuzji ozonowej.

Zabieg kąpiele ozonowe polega na nałożeniu na chorą kończynę szczelnego worka foliowego, wpuszczeniu do niego mieszaniny tlenowo-ozonowej o odpowiednich, zmiennych stężeniach i przebywaniu w nim przez okres ok. 30-40 min. Zabieg ten stosujemy w leczeniu trudno gojących się ran, owrzodzeniach podudzi, odleżynach, egzemach.

Zabieg podawania ozonu do jam ciała polega na wstrzykiwaniu ozonu o odpowiednio dobranym stężeniu do np. stawów, a także poprzez odbyt do jelit. Zabieg ten poprzez lepsze natlenienie przyspiesza gojenie oraz działa przeciwbakteryjnie , przeciwgrzybiczo oraz silnie przeciwzapalnie.

Przeciwskazania do zabiegu:

-Nadczynność tarczycy

-Świeży zawał mięśnia sercowego

-Niewyrównane ciśnienie krwi

-Ciąża

-Zatrucie alkoholem

HELIX_NO_MODULE_OFFCANVAS